מבוא

לוחמת תוכנה כבר אינה נושא לספרי מדע בדיוני.

 

לפנטגון יש תוכניות מהפכניות לעיצוב פניו של שדה הקרב המודרני בעזרת טכנולוגיות מידע ממוחשבות, בדומה למהפכה שחוללו הטנקים במלחמת העולם הראשונה ובדומה לפצצת האטום במלחמת העולם השנייה.

הבורסה בלונדון קיבלה איומי סחיטה מחברה אנונימית שאיימה להחדיר וירוס למחשביה בסיטי אם לא יענו לדרישותיה.

הצרפתים סיפקו לעירק טילי אקסוסט עם הגנות תוכנה סודיות אשר מאפשרות ליצרן לנטרל את הטיל אם "הלקוח ישתגע".

 

הספר נורית אדומה מכניס אותנו, בצורה בלתי שגרתית, לעיצומה של לוחמת תוכנה באמצעות וירוס מחשבים.

 

ניתן להתייחס לספר ממספר היבטים. זהו ספר ניהול המציג את מערך הכוחות הטיפוסי הפועל בחברות אשר מפתחות מוצרי תוכנה, אך מעל הכל, זהו רומן המשלב דמיון ומציאות בצורה מרתקת ומשכנעת.

 

מזה למעלה מחמש עשרה שנה אני מייעץ בישראל ובחו"ל לחברות אלקטרוניקה ותוכנה כמו חברת תע"צ בה עובד ירון, גיבור הספר. את מה שקורה בתע"צ פגשתי בחברות רבות, חלקן מאוד מצליחות וחלקן כבר אינן קיימות.

 

המחבר לוקח אותנו למסע אל מאחורי הקלעים של חברת היי-טק ובדרך זו חושף את חולשותיהן של חברות אלו. מנורית אדומה ניתן להפיק אין ספור לקחים ניהוליים. כל מי שעבד או עובד בחברת היי-טק (וכן בני/בנות זוגם), ימצא בספר סביבה מוכרת. הספר יתרום במיוחד לאותם מנהלים השואפים ללמוד מניסיונם של אחרים כדי להימנע משגיאות בסיסיות.

פרופ' רון קנת

   יוני 1996

לחצן חזרה.png
 
תכנית הגנה אסטרטגית - 18.png

תמצית מלחמת הכוכבים ב-3 דקות

בשנות השמונים (בתקופת נשיאות רונלד רייגן) תכננה ארה"ב להשיק צי חלל של לוויינים חמושים בתותחי לייזר, פלזמה וחלקיקים, שיוכל לספק לה ביטחון מושלם מפני מתקפות סובייטיות. תכנית זו נקראה SDI (Strategic Defense Initiative) להגנה אסטרטגית.

יולי 2018, 3 דקות, עברית