פרויקט אֶפּוֹפִיס

פרויקט להצלת המזרח התיכון בכלל ומדינת ישראל בפרט. לפרויקט פנים רבות שבסיסן - ניהול אפקטיבי (ברוח פתרונות Win3

עבודת ליקוט ותיעוד מקיף בנושא פרויקט אפופיס, נערכה על ידי ההיסטוריון פרופ' גיל ביטון ופורסמה בשנת 2037.

הרקע לעלילה (בסיס למשחק רב משתתפים) שהסתיימה בשנת 2036 מוצג בשורות הבאות.

שנת 2036 התפרסמה במיוחד בזכות אֶפּוֹפִיס (99942 Apophis) - אסטרואיד קטן שקיומו נחשף רק בשנת 2004 והקיף את השמש, כפי הנראה, מליוני שנים לפני 2036.

האנושות הרציונלית התעלמה מקיומו של אֶפּוֹפִיס עד שנת 2029 כאשר שאון גלגלי המוּדעוּת לסכנה החל להדהד בעוצמה בתודעת אוכלוסיית כדור הארץ. אותם אנשים שהוריהם גילו עיוורון לְמּוֹדָעוֹת הענק שנכתבו על כל קיר אפשרי... מסלול אֶפּוֹפִיס חצה, בזמנו, את מסלול כדור הארץ פעמיים בשנה. על פי נתונים שפרסמו מדעני נאסא, רשות החלל הרוסית וסוכנויות חדשות רבות בעולם, הזהירו בזמנו על הסתברות גבוהה שאֶפּוֹפִיס יפגע בכדור הארץ בשנת 2036 וכי הפגיעה תגרום לנזקים אדירים ולשינויים קיצוניים באקלים הפלנטה שלנו - אלא אם כן... אלא אם כן, האנושות תפעל להצלתה ולא תמתין להתרחשות האסון, בדומה להכחדת הדינוזאורים מכדור הארץ במעבר מהקריטיקון לשלישון.

אולי הפעם, יהרהרו התמימים, יזניחו תושבי הפלנטה את המלחמות המיותרות ביניהם ויתארגנו למאבק כנגד האוייב המשותף. האויב התמים הזה, בדמות סלע שאורכו, בסך הכול 270 מטרים, אשר לא יבחין בין שחור, חום ולבן, בין איש לאישה, בין יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים, צ'רקסים, בודהיסטים, שיעים, סונים או אתאיסטים... אֶפּוֹפִיס גם לא יבחין בין שמנים לרזים או בין גבוהים לנמוכים... אֶפּוֹפִיס יפגע, באותה מידה, בחכמים ובטיפשים, ביפים ובמכוערים, ברצי מרתון ובנכים הנעזרים בעגלות גלגלים. סכנת אֶפּוֹפִיס תרחף מעל כולם.

 

אלה הם בדיוק השחקנים אשר שיתפו פעולה בצורה מדהימה בפרויקט אפופיס בין שנת 2029 לשנת 2036 בצורה ישירה או עקיפה... כי הייתה להם מטרה משותפת, עמוקה יותר מהמאבקים ומהמלחמות הפנימיות שהם קיימו לפני כן...

 

בסיפור, אני פועל כדי שכל השחקנים האלה יקחו חלק, לצידך, בתהליך הכתיבה המשתף...

תמונת הרקע לסיפור מבוססת על:
הגישה הגאוגרפית של חקר העתיד, על פי פרופ' דוד פסיג, 2048 מחבר הספר צופן העתיד, פורקוגניטו: המוח העתידי ובהשראת המדריך לעתיד (המהפכות הטכנולוגיות שישנו את חיינו) בעריכת ד"ר רועי צזנה ומקורות נוספים.

מעוניין להצטרף לחוויה או לקבל פרטים נוספים? צור קשר.