אודות היזם והעורך

שמי חיים שפירא. ידידי ובני משפחתי מכנים אותי בשם צִ'יבִּי.

אני מהנדס בהכשרתי. עסקתי בפיתוח מערכות מאז 1975. כל חיי המקצועיים תרגמתי פנטזיות לפרקטיקה, בעזרתם המדהימה של צוותי פיתוח אשר כללו אנשים סקרנים, נחושים ויצירתיים - כמוני וכמוכם. תחומי ההתמחות שלי הם אלקטרוניקה ותכנה. הפרויקטים שבהם הייתי מעורב סייעו לאנשים בתחומי החקלאות, הרפואה, הביטחון והניהול במגזר העסקי, הציבורי והביטחוני. המסע שעברתי בחיי היה רצוף בכישלונות ובהצלחות וככזה, הוא לא היה תמיד קל או נוח אבל תמיד הוא היה מרתק. תמיד פעלתי כדי להפוך את המסע האישי שלי למועיל.

אני שואף להמשיך לחלום כל חיי ולראות כיצד החלומות מתגשמים בזה אחר זה, ברוח הפרשנות ל"חלום יעקב", אשר סיפק יהודה אופיר - מנהל חטיבת משילות בקרה ושקיפות, מרשות התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה, בהרצאה שהעביר בשנת 2015:

                             "...וַיַּחֲלֹם, וְהִנֵּה סֻלָּם מֻצָּב אַרְצָה, וְרֹאשׁוֹ, מַגִּיעַ הַשָּׁמָיְמָה; וְהִנֵּה מַלְאֲכֵי אֱלֹהִים, עֹלִים וְיֹרְדִים בּוֹ...".

                                                                                                                                                               בראשית, כח,יב.

בחלומו של יעקב אבינו, סולם ניצב על הקרקע אשר מסמלת את הקונקרטיות, הפרקטיקה והעשייה. ראש הסולם מגיע לשמיים - נושק לפנטזיה אשר נתפסת על ידי רבים כבלתי מושגת - ככזו שלא כדאי להתאמץ כדי להשיגה. שם מצויה החשיבה האסטרטגית, החשיבה המערכתית הרחבה. שם נמצא שאר הרוח.

המלאכים, העולים והיורדים בסולם, מייצגים את כולנו, על תהליכי היזמות שלנו והרעיונות, הזורמים מלמעלה ומלמטה:

היוזמות והרעיונות שלנו זורמים במעלה המדרג הארגוני בכוון מטהמעלה (Button-Up) כאשר אנחנו אנשי שטח;

האתגרים שאנו יוזמים, כאשר אנחנו חלק מהדרג הניהולי, זורמים הן במורד המדרג הארגוני בכוון מעלהמטה (Top-Down) והן במעלה המדרג הארגוני בכוון מטהמעלה (Button-Up).

על פי רוח זו, אני פונה אליך בבקשה להצטרף אלי בפיתוח סדרת סיפורים קצרים במסגרת פרויקט אז ככה זה התחיל... תחת המטרייה המקצועית של חברת פתרונות Win3, כדי ליהנות מתהליך מיוחד במינו, מרתק ומרחיב אופקים.