ירון שדמי - תוכניתן

ירון שדמי, מנהל המיחשוב ההנדסי בחברת תע"צ (תעשיות צבאיות בע"מ) הוא אנטי גיבור שנתפס כאיש מקצוע מבריק. ירון סיים את לימודיו בהצטיינות כעתודאי בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בחיפה וגוייס לממר"מ. במהלך השירות הצבאי סיים במקביל את לימודי התואר השני במדעי המחשב ובמנהל עסקים. בגיל 28 השתחרר מצה"ל והתקבל לעבודה בתע"צ. לניהול פרויקט בתחום לוחמת התכנה והידע. בסביבה המאתגרת הזו, שחושפת בפניכם פרקי מדע בדיוני, שאינו דמיוני כלל וכלל. וּלְרְאָיָה, קרבות הסייבר שהתנהלו במלחמת המפרץ, אשר התבטאו בניטרול פצצות "חכמות" מתוצרת צרפת שנמסרו לעיראקים על ידי הצרפתים ובשיטות האטת פיתוח הגרעין האירני בתחילת המאה ה-21. על רקע דומה מתרחשת עלילת הרומן נורית אדומה.

בתקופת עבודתו בתע"צ, קצר ירון הצלחות רבות בייזום פרויקטים ורעיונות טכנולוגיים מעוררי השראה (בעל נטייה S דומיננטית) אך למרות זאת, לא השכיל לנהל פרויקטים בצורה יעילה (בעל כישורי ניהול מוגבלים M=m).

ירון קיבל את משרת התכניתן הראשי, בכפיפות ישירה לשאול ברגמן - מנהל אגף הפיתוח. בתפקיד זה, ירון מיצה .את כישרונותיו ואת כושר היצירתיות שלו בזכות החשיבה האסטרטגית שהוביל.

אהוד, מנכ"ל המפעל, נהג לבקר את ירון במשרדו כדי להחליף דיעות בנושאים הקשורים לפילוסופיה של הניהול ואגב כך לחוש באווירה הקיימת באגף הפיתוח.

 

ירון נחשב לרווק בלתי מבוקש, בודד ומכוּר לעבודה, עד שהכיר את יעל.

יעל היא רווקה צעירה נאה ותוססת. הקשר הרומנטי עם ירון לא היה מובן מאליו לעמיתים שהבחינו בהבדלים שביניהם.

יעל היא, למעשה, גיבורת הסיפור נורית אדומה.

ירון שדמי – כרטיס אישי

רקע אישי

בוגר ביה"ס תיכון ע"ש י.ח. ברנר במגמה הביולוגית, בפתח תקוה. חניך "הנוער העובד והלומד" בקן פתח תקוה עד תחילת בחינות הבגרות בשמינית.

את לימודי התואר הראשון סיים כעתודאי בהצטיינות בשתי פקולטות בטכניון בחיפה: הנדסת חשמל (בתחום קומוניקציה ומחשבים) והנדסת תעשייה וניהול (סיים בגיל 22).

במהלך השרות הצבאי סיים את לימודי התואר השני במנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן (בגיל 25) ובהמשך שרותו הצבאי, סיים גם את לימודי התואר השני במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב (בגיל 27).

ירון השתחרר מצה"ל בגיל 28 והתקבל לעבודה בתע"צ כראש צוות פיתוח תוכנת זמן אמת מורכבת במיוחד בתחום לת"י (לוחמת תכנה וידע) בפרויקט מסווג עם שותף סוד אחד בלבד - שאול. תפקידו הרשמי היה "מבקר איכות תכנה".

בגיל 29 נישא לאדווה ונפרד ממנה לאחר עשרה חודשי נישואים בלבד, ללא ילדים.

במשך שבע שנים היה רווק בלתי מבוקש, בודד, עד שהכיר את יעל.

בתקופת עבודתו בתע"צ קצר הצלחה בניהול פרויקטים וקבל את משרת התוכניתן הראשי של החברה, בכפיפות ישירה לשאול - מנהל מו"פ. בפועל, התפתח נתק במערכת היחסים עם הבוס הרשמי שלו. את הקשרים המקצועיים קיים בפועל עם מנכ"ל המפעל - אהוד שאותו לא העריך, בלשון המעטה.

אבני דרך עיקריות בחיי ירון