תגובות קוראים

"...הזדהיתי עם הדרך שהמחבר בחר להסביר את העוצמה הקיימת בשילוב שני כוחות מנוגדים לכאורה: שיתופי פעולה בין שחקנים ומנגד - מיקוד באינטרסים האישיים. שימוש מושכל בתובנות שהמחבר מציע, אִפשר לנו ליישם, בפרקטיקה הניהולית בארגון, את הכלים להתמודדות מוצלחת ביותר עם מחלוקות וניגודי אינטרסים בין גורמי ניהול בכירים. השימוש בכלים המוצעים בספר זה, הובילו אותנו לתוצאות מהירות וברורות הן מבחינה בינאישית והן מהבחינה הארגונית."

שלמה שרון

מנכ"ל UTI ישראל

"התייחסותי לספר זה אינה דומה לספרים אחרים המתקבלים, מדי פעם, בלשכתי. הגישה הניהולית המוצגת בספר מתוארת ברגישות יוצאת דופן ומציגה תיאוריה לשימוש פרקטי המשלבת בצורה מרתקת את השכל, הנשמה והגוף."

חי אדיב

ראש עיריית הוד השרון

אל"מ במי"ל

"היום כבר די ברור ששיתופי פעולה עוזרים להגדלת שביעות הרצון, לרווחיות ולצמיחה של הצדדים המעורבים ואילו מאבקים עסקיים שוחקים את הרווחיות, משום שהמעורבים משקיעים ביצירת נזקים במקום ביצירת רווחים. אך כיצד מעדיפים בכל פעם שיתופי פעולה על פני עימותים? את התובנות הפרקטיות האלה מעביר חיים שפירא, צעד אחר צעד, באמצעות גישה ניהולית מעניינת שחלקים ממנה מיושמים במודלים שונים של מצוינות. את הספר הזה קראתי לאט, לא כפי שאני רגילה לקרוא, כי תוך כדי קריאה בדקתי, והתפעלתי בכל פעם מחדש, כיצד המודל מתאים לחיי האישיים והמקצועיים. אין ספק שחיים שפירא ושיטת הניהול שלו סיפקו לי חומר רב למחשבה..."

דפנה גורלנד, מנהלת פרויקטים ומאסטר NLP

"הזדהיתי עם הגדרת תפקידי המנהל שרוקח מחבר הספר: מחנך, מאמן, תומך ומסייע.

מנהלים מצליחים יותר להשיג את יעדיהם כאשר הם מכירים היטב את חולשותיהם ועוצמותיהם האישיות בד בבד עם הבנת חולשות ועוצמות אנשי צוותם. מנהלים רגישים כאלה מסוגלים למצות באפקטיביות רבה יותר את הפוטנציאל המצוי באנשים. מנהל מצליח בזכות יכולתו להתאים טוב יותר את הכישורים ומבנה האישיות של אנשי הצוות לעיסוקם.

חוויית הניהול מתחילה כאשר עובד מוכשר מקודם לתפקידי ניהול בזכות כישוריו המקצועיים אך ללא הכשרה מספקת במיומנויות ניהול והפעלת עובדים. האתגר, אם כך, הוא להכשיר במהירות אנשים לתפקידי ניהול, ולספק להם כלים לשיפור מתמשך של המיומנויות האלה. כלי אבחון, תכנון וביצוע של ניהול משאבי אנוש המוטלים על כתפי מנהלי צוותים ומנהלי פרויקטים, נגזרים מתחומי הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות אך, למרבה הצער, מנהלים רבים מגיעים מתחומי עיסוק שונים לחלוטין. כאן מגיעה, לטעמי, הייחודיות של הספר הזה: הבנת הקשר בין הצלחה במימוש משימה לבין פרופיל פעילות SMI.

"חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה" נכתב בספר משלי ( כ"ב, ו'). המחבר מכוון לחניכת אנשי צוותו על פי כישוריהם באופנים שונים: חלקם בדרך ההיגיון, חלקם באמצעות הרגש וחלקם באמצעות תרגול. הדרך, על פי המלצתו, היא "שילוב של השכל, הלב והידיים...".
כבר מתחילת העיון בספר זיהיתי תובנות חשובות והתחלתי ליישם אותן בחיי היומיום."

ד"ר דן קליין 

יועץ מומחה באסטרטגיות למידה והדרכה 

מרצה במחלקה "טכנולוגיות למערכות למידה" במכון הטכנולוגי בחולון

"...סוף סוף, 'ספר העקרונות' של חיים שפירא מפצח את הקוד הגנטי של תורות ותיאוריות הניהול למיניהן ולדורותיהן, ומשלב את מרביתן תחת קורת גג אינטגרטיבית ומפרה של 'ניצחון בשלישית'. פיוז'ן אקלקטי 'כחול לבן' של אסטרטגיה, טקטיקה ופרקטיקה מתמצת את אתגר הניהול בן-זמננו בהשגת איזון ארגוני בין מעצבי מדיניות, מנהלים ומבצעים..."

ד"ר ליאור שוחט

בית-הספר למדעי-המדינה ובית הספר לניהול, אוניברסיטת חיפה

"...שילוב חשיבות הנושא שבחר המחבר להציג, איכות התובנות, הגישה הניהולית שנבנתה על בסיס זה ודרך הצגת הנושא הופכת את הספר לקריאה מומלצת למנהלים המחפשים סדר במחשבה וגישה מובנית להתמודדות עם אתגרי היומיום..."

פרופ' רון קנת

פרופסור באוניברסיטת טורינו באיטליה ובמרכז לחקר ניהול סיכונים באוניברסיטת ניו יורק-פולי

יו"ר ומנכ"ל חברת הייעוץ KPA Ltd

"הספר מכיל מספר רב של רעיונות ניהוליים פרקטיים. צריך רק ללקט ולהטמיע. רעיון חשוב במיוחד שמצאתי בספר הוא האתגר שמציב המחבר בפני כל מנהל זוטר ובכיר כאחת: לפעול בנחישות כדי לצמצם את פערי הציפיות בין השחקנים בסביבת העבודה (וזה שונה מהקטנת רף הציפיות...). הכלים שעומדים לרשות השחקנים הם רגישות ותבונה. הרגישות מכוונת לצרכים ולציפיות של כל המעורבים במשחק. התבונה מתבטאת בצמצום הפערים בצעדים קטנים ושקולים, במגבלת עוצמות וחולשות השחקנים תוך כדי הפיכת האיומים להזדמנויות".

עדי שנאן

מנתח מערכות ומנהל איכות.

סא"ל במיל.

לשעבר מפקד בסמ"ח, ביה"ס למחשבים של צה"ל.