top of page
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

האוקיינוס הכחול שלנו - משחק אסטרטגיה 

משחק החיים - קימות הוליסטית - CopyRight (C), Win3 Solutions

דף זה מציג את הדור הבא של משחקי האסטרטגיה, לשדרוג כישורי חיים: לטיפוח רמת האושר האישי, לחידוד החושים העסקיים והניהוליים שלכם... וכל זה יתרחש בקהילה שאתם תבחרו לחיות בה ובמגרש המשחקים (ברשת ערך) שאתם תבחרו לשחק בו.

אל תתבלבלו... לא מדובר במשחק שמפתחים Tomb Raider ו-Deus Ex בכיכובם של הנוקמים מבית Marvel. מדובר במשהו מהממם הרבה יותר... מלמד יותר... ובעיקר שונה!!!

 

תחילה תשחקו במגרש הביתי - בחדר עם האחים (שאגב, לא תוכלו לבחור בהם...) בהמשך, תרחיבו את גבולות מגרש המשחקים שלכם ותצאו אל הרחוב, תגלו שם את השכנים שלכם... תגלו עולם מורכב יותר בעל רמת אי ודאות גבוהה יותר... שם תחשפו, כמובן, לאתגרים גדולים יותר...
הטיפוס בסולם האתגרים יחייב אתכם להבין טוב יותר את המציאות הקסומה אותה תלמדו באמצעות מודל
P-MMM - בהדרגה...

לאט לאט תגיעו אל הכפר הגלובלי הקטנטן, אשר שוכן אי שם, על אי קטן במֵיצַר אשר מחבר את האוקיינוס הכחול אל האוקיינוס האדום...

את הכפר הגלובלי הקטן (שצורתו כדורית וצבעו תכול מהמם) תכירו בהדרגה, במהלך הפלגה מאתגרת, נפילות תוך כדי רכישת מוצרים מעניינים המוצעים למכירה, במערכת בנקאית ייחודית אשר מורכבת משש מערכות בנקאיות (כנגד ששת רבדי החוסן של שחקן). כל מערכת בנקאית משתמשת בסוגים שונים של שטרות ומטבעות העוברים בין השחקנים השונים. לכל סוג של שטרות קיימות משמעויות שונות אשר ניתנות להמרה בבנקים השונים או להעברה בין השחקנים השונים במהלך המשחק...

משחק החיים, המשמש לצורכי הדמיית המציאות העסקית והניהולית תוך כדי בניית עסקים וירטואליים, נוצר בעקבות שיתוף פעולה בין פתרונות Win3 לבין חברת (לא... לא... לא עכשיו... לא בשלב הזה של המשחק...).

הדבר היחיד שכן אפשר לגלות לכם, בשלב זה, הוא שהמטבעות והשטרות העוברים בין השחקנים ברשת הערך הווירטואלית של המשחק הם, למעשה, המשאבים העומדים לרשותכם כבני אדם ומשאבי הארגון שאתם מפתחים ומשמרים בזכות כישורי הניהול שלכם... המשאבים הללו חבויים במדרג הקימוּת שלכם... ושל האחרים... וכי העקרונות המאתגרים במיוחד של המשחק נמצאים במעמקי האוקינוס הכחול... עיינו בביקורת על הספר ובספר תבונה ורגישות בניהול.

בנקים.png
מדרג הערך - 2.png

בעולם הקסום של האוקיינוס הכחול, שבו נולדתם, ניתנת לכם אפשרות לבחור בקהילה שבה תגדלו - בתקווה שתצליחו לשרוד בה, כי למעשה אינכם מכירים עדיין את כללי ההתנהגות בקהילה הזו... אפילו אינכם יודעים מי הם בני המשפחה הגרעינית שעימם תחלקו את ילדותכם. תכונות הוריכם אינן ידועות אבל... וכאן ההפתעה הראשונה... אתם תוכלו לבחור בתכונות האישיות שלכם... השטרות הראשונים שתוכלו לרכוש מהבנקים, אשר משרתים את הקהילה שבה נולדתם, שמורים בסניפי ההון האנושי בבנק ההון. כמו בחיים.

גם כאן אתם נולדים ערומים אלא שבעולם הקסמים שאליו תכנסו ניתנת לכם האפשרות לבחור בתכונות האנושיות שלכם... בכל מקרה, מיד בכניסתכם למשחק יצטרף אליכם בוט (רובוט וירטואלי שהמלצותיו יתבססו על בינה מלאכותית והוא יחויב לעמוד בשלושת חוקי הרובוטיקה של אסימוב).

הבוט יסייע לכם בתהליכי קבלת ההחלטות שלכם - הבוט יציג בפניכם מה יכולות להיות ההשלכות של כל החלטה שתקבלו או שתדחו אבל אתם לא תהיו מחויבים להלצותיו - האחריות על החלטותיכם מוטלת עליכם ועליכם בלבד - כמו בחיים האמיתיים.

בשלב הראשון של המשחק תהיו שקופים לעולם הגדול. השקיפות במדרג הערך הוא מצב שבו כמעט לא מכירים אתכם. גם המשפחה הגרעינית שלכם לומדת להכיר אתכם בהדרגה... 

בעזרת הקסם האישי שתפתחו ובסיוע כישורים אחרים שתפתחו (כמו הון אינטלקטואלי, למשל, או יזמות) תוכלו לרכוש שטרות נוספים.

נגד מי תשחקו?

אם תבחרו לשחק במרחבי האוקיינוס האדום, יתפתחו מאבקים ביניכם לבין שחקנים אחרים ברשת הערך שלכם. די מהר תלמדו שמשחקי כוח לא כל כך נעימים ובסופו של דבר רבים מפסידים ומיעוט מצליח (בעיקר בהיבטים פיננסי ושליטה אך לא בהכרח בתחושת האושר). במשחקי כוח ומניפולציות אתם עלולים להידרדר במדרג הערך.

אבל, אם תבחרו לשחק במרחבי האוקיינוס הכחול, תגלו עולם שונה לחלוטין... עולם של שיתופי פעולה ושמחת היצירה ואולי אפילו תגיעו אל עמיתים מוחשיים - לא וירטואליים... במרחבי האוקיינוס הכחול תגלו את נפלאות ה-winwinwin ואת היתרונות שלו כדי לטפס במדרג הערך.

במלים אחרות, אל תחפשו נגד מי לשחק אלא עם מי לשחק. בדרך זו תגלו גם את מטרות המשחק...

מה הן מטרות המשחק?

אההה שאלה חשובה ומעניינת שאינני יכול להשיב עליה. לא עכשיו... התשובה בידיכם בלבד... אתם תחפשו את מטרות המשחק ו... ויהיה מעניין אם מטרות החיים האישיים שלכם יתלכדו עם מטרותיכם במשחק.
אתם יכולים להחליט אם מטרתכם להיות עשירים או מאושרים, או גם וגם...
 אולי תרצו ליהנות מעולם היצירה או לחפש הרפתקאות וסתם להיפגש עם אנשים מעניינים אחרים... בדרך אולי תגלו מה חשוב יותר... בדרך אולי גם תגלו שהשגת מטרה אחת עלולה לפגוע בהשגת מטרה אחרת... 

אתם יכולים להחליט כל דבר בהתאם למה שמערכות הבנקים השונות יציעו לכם ועל בסיס הדמיון והיצירתיות שלכם. זה מה שמעניין במשחק. 

 

ולכן, כדאי לתכנן את מהלכי המשחק... כדאי לתכנן את מטרותיכם על בסיס הבוט - היועץ האישי שמלווה אתכם - לתכנן את הדרך והצורה שבה תצליחו או תכשלו בהשגת מטרותיכם - ועל בסיס המטרות שהצבתם לעצמכם ועל בסיס הנתונים שתאספו.

 

מדרג הערך מדמה את הערך שלכם בעיני אחרים. ומכיוון שהשגת מטרותיכם תלויה גם באחרים, כדאי לכם שהם יידעו שאפשר לסמוך עליכם בזכות הערך שאתם עשויים לספק להם. 

הסקרנים מבינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות לחצן יצירת קשר וכך לזרז את תאריך השקת המשחק.

mur ear.png
כללי המשחק
בשלב אפיון
bottom of page